Wizyty w Medica Natura podczas trwania pandemii.

Drodzy Pacjenci.


Sytuacja epidemiologiczna, z powodu której chwilowo zawiesiliśmy działalność gabinetu Medica Natura, jeszcze długo nie wróci do dawnej normy. Jednak z uwagi na Państwa liczne pytania i prośby, postanowiliśmy wdrożyć szereg zmian i procedur, które pozwolą nam zapewnić wszystkim – zarówno nam, jak i Państwu - bezpieczeństwo wizyt w tych trudnych czasach, a tym samym wznowić również naszą pracę.


BEZPIECZNY GABINET – Jak to wygląda?


1. Wyznaczyliśmy w lokalu strefy czyste i strefy przejściowe.


- Strefy czyste, to gabinet zabiegowy oraz pomieszczenie, w którym personel po każdej wizycie zmienia jednorazową odzież na nową oraz dezynfekuje się.


- Strefy przejściowe, to strefy, w których pacjent dezynfekuje się i zakłada jednorazową odzież przed wizytą.


2. Przed każdą wizytą pacjent jest zobowiązany do założenia jednorazowej odzieży ochronnej, w której skład wchodzi czepek na głowę, peleryna oraz osłony na buty, które przygotowaliśmy dla niego w wyznaczonym miejscu.


3. Personel ubrany jest w jednorazowy fartuch, kombinezon, osłony na buty, przyłbicę, maseczkę chirurgiczną, maseczkę z filtrem FFP3, rękawiczki.


4. Lokal wyposażony jest w dodatkowe lampy UVC do dezynfekcji, dozowniki płynów do dezynfekcji rąk oraz ozonator.


5. Pacjenci umawiani są z półgodzinnymi przerwami pomiędzy wizytami dającymi czas na skrupulatną dezynfekcję i wietrzenie pomieszczeń, a także dezynfekcję i zmianę odzieży personelu po każdej wizycie. Przerwy uniemożliwiają również mijanie się pacjentów w poczekalni.


6. Podczas trwania epidemii przyjmujemy wyłącznie pacjentów, którzy nie są objęci kwarantanną, nie przebywali za granicą w ciągu ostatnich 2 tygodni, nie mieli kontaktu z osobą chorą lub podejrzaną o chorobę COVID-19 oraz nie mają objawów tej choroby. Nie wykonujemy przed wizytą testów kasetkowych na COVID-19 ze względu na ich potwierdzony badaniami niemiarodajny wynik, w związku z czym nie chcemy obarczać Państwa dodatkowymi i niepotrzebnymi kosztami.Stomatolog Poznań, Medycyna Estetyczna Poznań


BEZPIECZNY GABINET- Przebieg wizyty:


1. W trakcie umawiania wizyty Pacjent pytany jest o stan zdrowia, kontakty z osobami podejrzanymi o zarażenie COVID-19 w ciągu ostatnich 2 tygodni i wyjazdy za granicę. Zaplanujemy również zakres umawianej wizyty tak, abyśmy mogli mieć czas na półgodzinny proces dezynfekcji pomieszczeń przed kolejną wizytą.


2. Dzień przed wizytą Pacjent otrzymuje wiadomość SMS przypominającą o nadchodzącej wizycie z informacjami dotyczącymi wizyty oraz wprowadzonych zmian. Prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas w razie konieczności przełożenia lub odwołania wizyty, aby uszanować nasz czas oraz nie blokować terminu dla innych osób, które mogą być w potrzebie.


3. Na wizyty prosimy przychodzić bez osób towarzyszących (w przypadku wizyty dziecka: dziecko + 1 opiekun), w swojej maseczce i ok 5 min przed wyznaczonym czasem. W razie nieoczekiwanego przedłużenia się lub skrócenia wcześniejszych zabiegów będziemy informować telefonicznie o przesunięciu się czasu wizyty.


4. Przed wejściem do lokalu oraz w poczekalni znajdują się pomocne instrukcje postępowania, z którymi prosimy abyś się zapoznał oraz je zastosował. Treść jest następujący:

  1. Po wejściu do lokalu zdezynfekuj ręce w wyznaczonym miejscu.

  2. Jeżeli masz na sobie odzież wierzchnią, pozostaw ją na wieszaku w strefie szatni.

  3. Zdezynfekuj ręce.

  4. Załóż przygotowany dla Ciebie czepek, następnie pelerynę i na koniec osłony na buty. Przez cały czas miej na sobie swoją maseczkę dopóki nie zostaniesz poproszony o zdjęcie jej.

  5. Zdezynfekuj ręce.

  6. Podejdź do rejestracji w celu zmierzenia temperatury termometrem bezdotykowym oraz odebrania kwestionariuszy dotyczących COVID-19 i ewentualnych kwestionariuszy dotyczących wizyty.

  7. Wypełnij dokumenty i oczekuj na wizytę w miejscu wyznaczonym przez panią rejestratorkę. Staraj się załatwić swoje potrzeby fizjologiczne przed wizytą, aby ograniczyć korzystanie z ubikacji w lokalu.

  8. Kwestionariusze zabierz ze sobą na wizytę, a po wejściu do gabinetu oczekuj na dalsze wskazówki od lekarza.

5. Zabiegi w naszym gabinecie jak zawsze są wykonywane jednorazowym lub sterylnym sprzętem. Wszystkie zabiegi zachowawcze i endodontyczne (za wyjątkiem zabiegów u dzieci) wykonujemy w koferdamie, który ogranicza dostęp do śliny pacjenta.


6. Za wykonany zabieg można zapłacić kartą i gotówką. Zarówno gotówka, jak i terminal płatniczy również poddawane są dezynfekcji.


7. Po opuszczeniu gabinetu prosimy o zdjęcie odzieży ochronnej i wyrzucenie jej do wskazanego kosza na śmieci.


8. Przed każdą następną wizytą potrzebujemy ok. pół godziny na dokładną dezynfekcję blatów, foteli, krzeseł, klamek, długopisów, włączenie lampy UVC i ozonatora w użytkowanych pomieszczeniach oraz zmianę odzieży personelu.


Dzięki podjętym wysiłkom i wprowadzonym zmianom każdy pacjent będzie miał pewność, że może cieszyć się rezultatami bezpiecznie przeprowadzonych zabiegów. Z uwagi na koszty dodatkowych środków bezpieczeństwa w stanie pandemii doliczamy kwotę 70 zł do każdej wizyty. Pacjenci, którzy nie wyrażają na to zgody proszeni są o rezerwowanie terminów wizyt po zniesieniu obostrzeń sanitarnych.


Wyróżnione posty