Naturalna, remineralizująca pasta do zębów – PRZEPIS!

Wielu dorosłych i dzieci boryka się z problemem słabych zębów podatnych na uszkodzenia mechaniczne i próchnicę. Również moi pacjenci często pytają mnie jak można by na co dzień dbać o silne i zdrowe zęby. O tym jak wzmocnić słabe zęby napisze już wkrótce w kolejnym artykule. Dlatego zachęcam Państwa do śledzenia fanpage Medica Natura na Facebooku i Instagramie, gdzie regularnie publikujemy ciekawe posty na tematy zdrowia i urody. Dzisiaj natomiast skupimy się na jednym z przydatnych czynników dodatkowo wzmacniających szkliwo czyli na remineralizującej paście do zębów, którą można wykonać samemu w domu.


Medica Natura - Medycyna Estetyczna Poznań

Uwaga! Przed zastosowaniem pasty upewnij się, że nie masz alergii lub nadwrażliwości na jej składniki.Do przygotowania remineralizującej pasty do zębów potrzebne będą:

  • 3 łyżki ksylitolu – więcej na temat korzystnych właściwości ksylitolu TUTAJ

  • 3 łyżki ziemi okrzemkowej – posiada właściwości delikatnie ścierne, detoksykujące, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne

  • 3 łyżki amorficznego wapnia w proszku (tutaj wapń z koralowca firmy Now Foods) – składnik remineralizujący pasty i o właściwościach alkalicznych

  • 2 łyżki naturalnej gliceryny roślinnej – baza o właściwościach nawilżających, nadająca paście właściwej konsystencji niezależnie od temperatury.

  • 5-10 kropli ulubionego naturalnego olejku eterycznego (tutaj olejek eukaliptusowy).


Stomatologia i Medycyna Estetyczna Poznań

Sposób przygotowania:

Ksylitol, ziemię okrzemkową i wapń umieść w młynku do kawy i rozdrabniaj na wysokich obrotach przez 30-60s, a następnie przełóż do czystej miseczki i dokładnie wymieszaj z gliceryną i olejkiem eterycznym. Jeżeli konsystencja powstałej pasty jest zbyt płynna, należy dodać jeszcze odrobinę „suchych” składników.


Pastę z powodzeniem można stosować u dzieci i dorosłych, u których występuje podwyższone ryzyko próchnicy. Nie powinny jej natomiast stosować osoby z tendencją do odkładania się kamienia nazębnego, gdyż wapń zawarty w paście może dodatkowo przyczynić się do zwiększenia się kalcyfikacji płytki nazębnej.


Jeżeli ktoś z państwa stosuje również inne naturalne pasty do zębów własnego wyrobu, zachęcam do podzielenia się swoimi przepisami w komentarzach.


Osoby zainteresowane kolejnymi przepisami na zdrowe, naturalne kosmetyki zapraszam do polubienia fanpage (KLIK), gdzie regularnie umieszczmy ciekawe wpisy o tematyce zdrowia i urody.


P.Z.

Zobacz również:#ZDROWIEZNATURY #ksylitol #pastydozębów #próchnica

Wyróżnione posty