Please reload

Ostatnie posty

Czy implanty stomatologiczne są zdrowe? Implanty cyrkonowe vs implanty tytanowe.

October 1, 2019

1/7
Please reload

Wyróżnione posty

Czym są biokompatybilne protezy zębowe?

December 17, 2017

Protezy z nowoczesnych tworzyw termoplastycznych są technologiczną awangardą w stomatologii. Są to biokompatybilne tworzywa całkowicie wolne od monomerów akrylanowych mających niekorzystne właściwości dla jamy ustnej osób użytkujących typowe protezy akrylowe. Do biokompatybilnoych materiałów protetycznych należy między innymi acron.

 

Brak monomerów i innych alergenów to przede wszystkim bezpieczeństwo pacjenta. Acron jako jeden z nielicznych materiałów na płyty protez otrzymał akceptacje Polskiego Instytutu Leków. Nie uczula i nie podrażnia tkanek jamy ustnej. Jest również bardziej elastyczny w stosunku do akrylu, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do podłoża jamy ustnej.

 

Główne zalety protez acronowych:

 

1. Zdrowie.

Protezy acronowe nie zawierają monomerów ani żadnych substancji toksycznych. Nie wywołują również alergii czy stanów zapalnych.

 

2. Komfort.

Protezy wykonane z acronu są bezsmakowe i bezzapachowe. Ponadto dzięki swej niewielkiej grubości i niskiej masie są nieporównywalnie wygodne w użytkowaniu.

 

 

3. Higiena.

Jednolita struktura materiału zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej, rozwojowi bakterii i grzybów. Tworzywa acronowe posiadają ekstremalnie niską chłonność wilgoci dzięki czemu nie absorbują substancji organicznych i są łatwe do czyszczenia.

 

4. Wygoda.

Dzięki swej elastyczności, niewielkiej grubości i lekkości pozwalają pacjentom na szybką adaptację bez dyskomfortu czy bólu.

 

5. Trwałość.

Protezy z acronu są elastyczne, wytrzymałe mechanicznie oraz odporne na złamanie. Prawidłowo używane są praktycznie niezniszczalne. Zawsze jednak istnieje możliwość reperacji czy dostawienia zęba. Protezy są stabilne w ustach, zachowują swój pierwotny kształt i sprężystość, nie są kruche w przeciwieństwie do akrylu. Koniec z pękającymi protezami!

 

 

6. Estetyka.

Brak metalowych klamer przyczynia się nie zarówno do wysokiej estetyki, jak i braku niszczenia szkliwa i przyzębia.

 

Protezy acronowe jako zdrowsza alternatywa do protez akrylowych są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób borykającymi się z licznymi brakami zębowymi lub całkowitym bezzębiem. W szczególności polecane są osobom ceniącym sobie wygodę, estetykę i trwałość oraz pacjentom borykającymi się z chorobami ogólnymi (w szczególności cukrzycą), kandydozą, stomatopatiami, aftami i alergiami, u których użytkowanie zwykłych protez akrylowych zaostrza objawy chorobowe.

 

 

P.Z.

 

Źródło:

rokodent.com

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Please reload

Archiwum
  • Instagram Ikona społeczna
  • Facebook Basic Square
  • Szary Instagram Ikona
  • Grey Facebook Icon

© 2017-2019 by Paulina Zgoda.