Czym są biokompatybilne protezy zębowe?

Protezy z nowoczesnych tworzyw termoplastycznych są technologiczną awangardą w stomatologii. Są to biokompatybilne tworzywa całkowicie wolne od monomerów akrylanowych mających niekorzystne właściwości dla jamy ustnej osób użytkujących typowe protezy akrylowe. Do biokompatybilnoych materiałów protetycznych należy między innymi acron.

Żródło: rokodent.pl

Brak monomerów i innych alergenów to przede wszystkim bezpieczeństwo pacjenta. Acron jako jeden z nielicznych materiałów na płyty protez otrzymał akceptacje Polskiego Instytutu Leków. Nie uczula i nie podrażnia tkanek jamy ustnej. Jest również bardziej elastyczny w stosunku do akrylu, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do podłoża jamy ustnej.


Główne zalety protez acronowych:


1. Zdrowie.

Protezy acronowe nie zawierają monomerów ani żadnych substancji toksycznych. Nie wywołują również alergii czy stanów zapalnych.


2. Komfort.

Protezy wykonane z acronu są bezsmakowe i bezzapachowe. Ponadto dzięki swej niewielkiej grubości i niskiej masie są nieporównywalnie wygodne w użytkowaniu.3. Higiena.

Jednolita struktura materiału zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej, rozwojowi bakterii i grzybów. Tworzywa acronowe posiadają ekstremalnie niską chłonność wilgoci dzięki czemu nie absorbują substancji organicznych i są łatwe do czyszczenia.


4. Wygoda.

Dzięki swej elastyczności, niewielkiej grubości i lekkości pozwalają pacjentom na szybką adaptację bez dyskomfortu czy bólu.


5. Trwałość.

Protezy z acronu są elastyczne, wytrzymałe mechanicznie oraz odporne na złamanie. Prawidłowo używane są praktycznie niezniszczalne. Zawsze jednak istnieje możliwość reperacji czy dostawienia zęba. Protezy są stabilne w ustach, zachowują swój pierwotny kształt i sprężystość, nie są kruche w przeciwieństwie do akrylu. Koniec z pękającymi protezami!

żródło: rokodent.com


6. Estetyka.

Brak metalowych klamer przyczynia się nie zarówno do wysokiej estetyki, jak i braku niszczenia szkliwa i przyzębia.


Protezy acronowe jako zdrowsza alternatywa do protez akrylowych są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób borykającymi się z licznymi brakami zębowymi lub całkowitym bezzębiem. W szczególności polecane są osobom ceniącym sobie wygodę, estetykę i trwałość oraz pacjentom borykającymi się z chorobami ogólnymi (w szczególności cukrzycą), kandydozą, stomatopatiami, aftami i alergiami, u których użytkowanie zwykłych protez akrylowych zaostrza objawy chorobowe.

P.Z.

Źródło:

rokodent.com

#protezy #zdrowie #szkodliwesubstancje

Wyróżnione posty