top of page

Leczenie kanałowe pod mikroskopem - Poznań

       Leczenie kanałowe służy zachowaniu w jamie ustnej zębów po przebytej infekcji miazgi zamiast ich usunięcia. Podążając za światowymi standardami wykonujemy leczenie kanałowe pod nowoczesnym mikroskopem marki Seliga, co pozawala dokładnie zbadać wnętrze kanału, a także bezpośrednio sprawdzić czy został on prawidłowo opracowany. Osłona w postaci bezlateksowego koferdamu jest bezpieczna dla alergików i zapobiega ponownemu zakażeniu kanału bakteriami ze śliny oraz chroni pacjenta przed dostaniem się drobnych narzędzi oraz płynów płuczących do jamy ustnej i gardła lub ich aspiracją. Kanały opracowywane są w towarzystwie wysokiej jakości komputerowych przyrządów pomiarowych i specjalnymi, opatentowanymi narzędziami maszynowymi szwajcarskiej firmy FKG doskonale dopasowującymi się do krzywizny kanału i pracującymi w trzech płaszczyznach co umożliwia czyszczenie licznych odgałęzień oraz połączeń pomiędzy kanałami. Podczas opracowywania wykonujemy obfitą irygację kanałów preparatami o właściwościach silnie przeciwbakteryjnych. Dezynfekcja kanałów odbywa się również przy pomocy ultradźwięków i lasera diodowego, którego światło posiada silne właściwości przeciwbakteryjne, przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz stymulujące gojenie się zniszczonych infekcją tkanek wokół zęba.

          Do wypełniania kanałów stosujemy przede wszystkim całkowicie biokompatybilne i biozgodne materiały bioceramiczne wolne od aluminium, które dokładnie wypełniają światło kanału i wzmacniają zębinę tworząc hydroksyapatyt w połączeniu z nią. Dzięki wysokiemu, zasadowemu pH mają one również właściwości przeciwbakteryjne, co zapobiega rozwojowi bakterii i ponownym stanom zapalnym w przyszłości.

 

      Przy zastosowaniu powyższych metod i technologii wykonywane przez nas leczenie jest jak najmniej inwazyjne oraz maksymalnie efektywnie redukuje bakterie będące przyczyną infekcji zęba i tkanek przyzębia

leczenie kanałowe pod mikroskopem poznań

          Zatrucie zęba przed leczeniem kanałowym.

     Często przed leczeniem kanałowym wykonuje się tzw. zatrucie zęba, które polega na wprowadzeniu do miazgi w stanie zapalnym preparatów mumifikujących na bazie paraformaldehydu. Powodują one całkowite obumarcie miazgi. W Medica Natura nie wykonujemy tego typu zabiegu ze względu na wysoką toksyczność i kancerogenność preparatów dewitalizujących, które są obecnie wycofywane ze sprzedaży w Europie. Zamiast tego wykonujemy ekstrypację miazgi, a następnie zabezpieczamy ząb przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym opatrunkiem do czasu wykonania właściwego leczenia kanałowego. Ekstrypacja jest zabiegiem usunięcia zainfekowanej miazgi z kanałów przy pomocy specjalnych narzędzi i technik przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem - cennik

Wizyta bólowa

Ekstrypacja miazgi zęba i opatrunek.

200 zł

Usunięcie wkładu koronowo-korzeniowego.

150 zł

Opatrunek do kanałów między wizytami

150 zł

Opracowanie i wypełnienie kanałów

1 kanał

400 zł

2 kanały

600 zł

3 kanały

800 zł

4 kanały

1000 zł

Ponowne leczenie kanałowe

Dodatkowo za każdy kanał.

200 zł

Usunięcie złamanego narzędzia

Pacjent z innego gabinetu

400 zł

Odbudowa korony zęba po leczeniu kanałowym

Wkład koronowo korzeniowy z włókna szklanego

150 zł

Wypełnienie światłoutwardzalne - organicznie modyfikowana ceramika

210-300 zł

Półkorona cyrkonowo-ceramiczna LAVA

1000 zł

Korona cyrkonowo-ceramiczna LAVA

1500 zł

Korona pełnoceramiczna e.max

1500 zł

Please reload

bottom of page