top of page
Algeness

Wypełniacze Algeness Poznań

CZYM JEST ALGENESS®?

Algeness® to opatentowany, pierwszy i jedyny na rynku w 100% naturalny  implant iniekcyjny.

 

Algeness® jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na preparaty medycyny estetycznej, które są nie tylko bezpiecznie i pozbawione sztucznych substancji, ale również zapewniają naturalny i natychmiastowy efekt. Ten unikatowy dermowypełniacz został zaprezentowany światu przez amerykańską firmę AAT Inc. jako efekt dziesięcioletnich badań naukowych. Od momentu premiery Algeness® zyskał wielu zwolenników na całym świecie, zarówno wśród lekarzy medycyny estetycznej, jak i zadowolonych pacjentów.

 

Algeness® jest biomateriałem składającym się z oczyszczonego żelu agarozowego (polisacharyd), pozyskiwanego z naturalnych czerwonych alg. Opatentowany proces produkcji zapewnia preparatowi najwyższą jakość i gwarantuje całkowite bezpieczeństwo jego użytkownikom.

 

Dzięki unikatowej strukturze molekularnej i biofizycznej Algeness® lekarz kontroluje sposób podania materiału i osiągnięty rezultat.

 

DLA KOGO JEST PRZEZNACZONY?

Algeness® jest idealny dla osób:

 • chcących przywrócić swojej twarzy młodość, objętość, zredukować zmarszczki lub poprawić wygląd ust;

 • z alergiami;

 • szybko metabolizujących kwas hialuronowy.

 

CO WYRÓŻNIA ALGENESS?

Algeness® jest unikatowym dermowypełniaczem ponieważ gwarantuje:

 • natychmiastowy efekt wolumetryczny - „To co widzisz jest tym, co otrzymujesz”, co oznacza, że zarówno lekarz, jak i pacjent widzą finalny efekt tuż po przeprowadzonym zabiegu, nie występuje konieczność oczekiwania na końcowe efekty hydrofilowe („ściąganie wody”), które mogą trwać nawet do 2-4 tygodni;

 • całkowicie naturalny efekt przywrócenia młodszego wyglądu skóry- preparat jest niewyczuwalny i niezauważalny po zaaplikowaniu;

 • długotrwałe rezultaty – efekt utrzymujące się od 8 do ponad 14 miesięcy, co zostało udowodnione licznymi badaniami klinicznymi;

 • brak reakcji alergicznych – jest doskonale tolerowany przez ludzkie ciało;

 • bardzo niską migrację – produkt pozostaje w miejscu iniekcji;

 • brak efektu maski – naturalny wygląd twarzy uzyskany w trakcie zabiegu utrzymuje się nawet w jej bardzo dynamicznych obszarach.

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 

P. Jaka jest różnica między Algeness® a innymi wypełniaczami?

O. W odróżnieniu od innych wypełniaczy, Algeness®  jest w 100% naturalny i biodegradowalny. Preparat nie zawiera sztucznych substancji chemicznych, takich jak BBDE (stabilizujący m.in. kwas hialuronowy), a dzięki temu, że jest to substancja hydrokolidalna, efekt przywrócenia naturalnej młodzieńczej objętości osiągamy natychmiast po zakończeniu zabiegu. Dzięki opatentowanej technologii jest w pełni bezpieczny, a efekty utrzymują dłużej w porównaniu z innymi preparatami, ponieważ Algeness®  jest wydalany stopniowo z ludzkiego organizmu w cyklu pentozy.

 

P. Jakie obszary mogą być problematyczne przy użyciu Algeness®?

O. Nigdy nie wolno wstrzykiwać Algeness® powierzchownie. Szczególną ostrożność zaleca się w obszarze doliny łez i czoła – zabiegi na tych partiach powinien wykonywać jedynie doświadczony lekarz.

 

P. Czy jest możliwe zastosowanie Algeness® w to samo miejsce, gdzie rok wcześniej był użyty hydroksyapatyt wapnia?

O. Nie widzimy powodu dla którego Algeness® nie mógłby być użyty w tym samym miejscu co inny wypełniacz. Niemniej jednak przypadek taki powinien zostać przebadany pod kątem interakcji wypełniacza z wapniem. Do tej pory nie było żadnych zgłoszeń dotyczących szkodliwego współdziałania dwóch różnych wchłanialnych implantów.

 

P. Czy zabieg jest bolesny?

O. Wszystkie iniekcje powodują pewien ból, niemniej jednak lekarz może zdecydować o zastosowaniu kremu lub środka znieczulającego (np. lidokainy) w miejscu przeprowadzanego zabiegu.

 

P. Jakiego efektu można się spodziewać?

O. Efekt uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Poczynając od wygładzenia fałd nosowo-wargowych, poprzez poprawę wyglądu ust, widoczne wygładzenie powierzchownych zmarszczek i głębokich bruzd, nadanie objętości i gładkości policzkom, aż po naturalną korektę linii żuchwy i podbródka. Wspólnym efektem dla każdego jest widoczna poprawa napięcia skóry twarzy oraz przywrócenie naturalnego, młodszego wyglądu.

 

P. Jak długo utrzyma się efekt?

O. Efekt po zastosowaniu Algeness® utrzymuje się zwykle od 8 do ponad 14 miesięcy lub dłużej w zależności od głębokości, ilości iniekcji oraz gęstości zastosowanego preparatu.

 

P. Efekty uboczne.

O. W zależności od obszaru iniekcji, zabieg jest relatywnie bezbolesny, mimo to, w trakcie zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort we wrażliwych okolicach nosa lub ust. Może również pojawić się rumień i niewielki obrzęk w miejscach wstrzyknięć. Algeness® charakteryzuję się doskonałą tolerancyjnością i całkowitą biokompatybilnością, dzięki czemu pozabiegowe reakcje alergiczne praktycznie nie występują.

 

P. Jaki jest czas regeneracji po zabiegu?

O. Sam zabieg trwa zwykle około 20-25 minut, w zależności od pożądanego efektu korekcji. Czas regeneracji natomiast może zająć od kilka godzin do kilka dni, co jest uzależnione od obszaru, który został poddany iniekcji oraz indywidualnych zdolności regeneracyjnych organizmu. Zwykle pacjenci wracają do normalnej aktywności tuż po zabiegu.

ZABIEG Z UŻYCIEM IMPLANTU INIEKCYJNEGO ALGENESS® 

 

Wskazania dla zastosowania preparatu Algeness®:

 • linie marionetki, zmarszczki, bruzdy;

 • konturowanie i modelowanie ust;

 • linia żuchwy i podbródek;

 • fałdy nosowo-wargowe;

 • wolumetria policzków.

 

Czas działania:

W zależności od preparatu użytego do zabiegu oraz korygowanego obszaru, efekty utrzymują się od 8 do ponad 14 miesięcy. Ostateczny efekt pojawia się natychmiast po zakończeniu iniekcji.

 

Czas trwania zabiegu: 20-25 minut

 

Przed zabiegiem:

Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja z lekarzem, podczas której ustalana jest ilość i rodzaj preparatu niezbędnego do uzyskania pożądanego efektu. Następnie odpowiednio dobrana gęstość wstrzykiwana jest w korygowane miejsca przy użyciu cienkiej igły lub kaniuli. Łącznie zabieg trwa około 20-25 min.

 

Efekty:

 • Widoczne, naturalnie wyglądające wygładzenie i wypełnienie zmarszczek i bruzd

 • Zwiększenie elastyczności tkanek i niwelowanie zmarszczek i bruzd

 • Natychmiastowa i naturalna objętość (po zabiegach wolumetrii)

 • Rewitalizacja tkanki skórnej

 • Przywrócenie naturalnej objętości

 • Poprawa gęstości tkanki i napięcia skóry

 • Widoczny efekt uniesienia owalu

 • Likwidacja uczucia zmęczenia na twarzy

 • Przywrócenie naturalnych rysów twarzy

 • Zauważalne zatrzymanie procesów starzenia

 

Zalecenia dla pacjenta po zabiegu:

 1. Przez dwa tygodnie po zabiegu stosować krem przeciwsłoneczny.

 2. Przez 24 godz. nie wystawiać miejsca korekcji na wysokie (promieniowanie UV, solarium, sauna) oraz skrajnie niskie temperatury, przynajmniej do czasu ustąpienia ewentualnych obrzęków / zaczerwienień.

 3. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać nakładania makijażu na skórę. Lekki makijaż można nałożyć dopiero do upływie 24 godzin.

 4. Należy stosować okład chłodzący w celu zmniejszenia obrzęku, można również zaaplikować maść lub krem kojący z arniką.

 5. Przez 24 godziny po zabiegu unikać wysiłku fizycznego oraz spożywania alkoholu, które mogą powodować dodatkowe zasinienia.

 6. Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości, nie wolno dotykać obszaru iniekcji.

 

Przeciwwskazania:

Preparat Algeness nie powinien być stosowany do:

 • iniekcji innych niż śródskórne/podskórne;

 • korygowania zmarszczek powierzchniowych;

 • w połączeniu z pilingiem, laseroterapią i dermabrazją musi być zachowany niezbędny odstęp czasowy ustalony przez lekarza;

 • u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na agarozę;

 • u kobiet w ciąży, karmiących oraz u dzieci;

 • w miejscach lub w okolicach miejsc, w których występują stany zapalne lub infekcyjne.

Algeness Poznań
Cennik usług z użyciem preparatu Algeness

Algeness - agaroza

0,7 ml

600 zł

1,4 ml

1000 zł

2,8 ml

1800 zł

Please reload

bottom of page